İmpossible Rush Oyunu

Merhabalar,

Bu yazımızda eğlenceli bir oyun olan, “İmpossible Rush Oyunu’ nu” yapacağız. Hazırsak başlayalım.

Öncelikle kedi kuklamı siliyorum ve kendime bir top kuklası çizerek dört farklı kostüm oluşturuyorum.

Çember aracını alarak çizdiğim kuklaların kenarlık rengi yoktur. İçlerini boyamak için yine bitmap’a dönüştürdüm ve isimlerini 1, 2, 3, 4 olarak adlandırdım ki siz de öyle adlandırın J

Daha sonra kare kuklamı çizdim. Dikkat edilmesi gereken taraf kare kuklamın dört rengi ile toplarımın renginin aynı olması gerekir.

Önce çizgi aracı ile dört tarafını çizerek bir kare oluşturdum ve karenin içine çapraz bir çizgi çizerek dört eş parçaya ayrılan bölümleri boyadım.

Kare kuklamın iki satır basit kodu var. Boşluk tuşuna her bastığımda 90 derece dönmesi gerekiyor. Böylelikle her dönüşünde üst tarafta bir renk kalıyor.

Daha sonra top kuklamın kodlarını yazdım.

Top kuklam hep standart bir konumdan başlıyor böylelikle hep kare kuklasının üstüne düşüyor. Kılığına geç komutunu içine rastgele komutu ile her seferinde 1 ile 4 arasında bir sayı tutuyor ve o kılığa geçiyor. Top kuklam kare kuklasını değene kadar aşağı geliyor değince tekrardan başlangıç konumuna geçiyor.

Burada daha önce kullanmadığımız rengi rengine değiyor mu komutu ile karşılaştırmalarımızı yaptık. Burada önemli olan top kuklamın rengi ile kare kuklamın rengi aynı ise ve bunlar birbirine değmiş ise puan kazanıyorum. Değilse can kaybediyorum ve üç canın sonunda oyun bitiyor.

Yazının video anlatımı için tıklayınız.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Yazıya buradan ulaşabilirsiniz…